دمنوش لاغری نیوشا، دمنوش چاقی نیوشا، دمنوش دیابت، دمنوش پوست و مو و ...
به گزارش "دمنوشها"؛ آقای دکتر ربانی،  متخصص غدد در اظهاراتی گفت: براساس مطالعات مختلف در حال حاضر حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون نفر در کشورمان مبتلا به دیابت هستند که نیمی از آن‌ها از بیماری‌ خود بی‌اطلاع هستند.

 

 

علی ربانی در مورد شیوع بیماری دیابت گفت: در سال 2012 دیابت عامل مستقیم مرگ یک و نیم میلیون انسان در سرتاسر جهان بوده است.وی افزود: برآورد می‌شود که در سال 2030 بیماری دیابت هفتمین عامل مرگ و میر در انسان خواهد بود. مرگ و میر ناشی از دیابت در سال 2011 معادل با مجموع مرگ‌های ناشی از بیماری‌های مهم واگیر از جمله ایدز، مالاریا و سل بوده است.متخصص غدد تصریح کرد: در سال 2014 بیش از 9 درصد از جمعیت بالای 18 سال جهان و در سال 2015 تقریبا 415 میلیون فر مبتلا به دیابت بوده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا سال 2040 به بیش از 642 میلیون نفر خواهد رسید.ربانی گفت: همچنین، 318 میلیون نفر در شرایط پرخطر برای بروز دیابت هستند و تخمین زده می‌شود که سال 2035 یک میلیارد نفر دچار دیابت و یا در معرض خطر بالای بروز آن هستند. به بیان دیگر، در سال 2015، در دنیا، هر 11 نفر 1 نفر دچار دیابت وجود دارد. در صورتی که تا سال 2040، این میزان افزایش یافته و به یک نفر دیابتی در هر 10 نفر جمعیت خواهد رسید.


وی در مورد تحلیل وضعیت بیماری در ایران گفت: طبق آمار ششمین چاپ اطلس دیابت تعداد کل بیماران دیابتی در جمعیت 20 تا 79 سال در ایران در سال 2013 تقریبا 4.5 (چهار و نیم) میلیون نفر بوده است. در همان سال در ایران شیوع دیابت نیز 8.4 درصد بود.متخصص غدد افزود: هم اکنون برآورد شیوع دیابت تیپ یک در ایران 3.7 درصد هزار است و براساس مطالعات مختلف در حال حاضر حدود 4.5 تا 5 میلیون نفر در کشورمان مبتلا به دیابت هستند که نیمی از آن‌ها از بیماری‌ خود بی‌اطلاع هستند.

ربانی ادامه داد: اگرچه سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی کرده تا سال 2035 تعداد مبتلایان به دیابت در ایران به 6.5 میلیون نفر افزایش یابد اما با توجه به تغییر برآوردهای سال‌های اخیر این سازمان، در صورت عدم مداخلات مناسب، انتظار می‌رود تعداد بیماران دیابتی در کشورمان تا دو دهه، دیگر بیشتر از رقم فوق باشد.


آخرین مطالب

تازه ترین اخبار و یافته ها دمنوشهای ایرانی و خارجی